Damasteel šperky

Damasteel ocel

je specielní druh nerezové oceli skládající se ze mnoha vrstev přes sebe přeložených ocelí 316L a 304L. chirurgických ocelí. Posledním výrobním krokem je leptání, kdy se vrstvy oceli 304L odleptají a tím vzniká charakteristická kresba damasteelu. Také toto je jedním z parametrů, které je možno při výrobě ovlivnit a volit, jak má být výsledný šperk výrazný.

 
Zásadní informací je také to, že ocel damasteel  se chová úplně stejně jako chirurgická ocel. Tj. nepodléhá korozi, nezpůsobuje alergie a nemění barvu. Jediné čemu se neubrání postupné olešťování. Nicméně strukturu lze téměř kdykoliv znovu obnovit opětovným vyleptáním. Ke šperkům z damasteel oceli je nabízen celoživotní servis.
 

Varianty struktur damasteel oceli

V základní nabídce pro výrobu prstenů používám 3 typy oceli. Jedné se o tyto typy­ a k nim výše zmiňované hrubosti:
 
Damasteel dekory
 

Doživotní servis

K vybraným šperkům z oceli damasteel i nerezové chirurgické oceli je nabízen DOŽIVOTNÍ SERVIS ZDARMA
 
Tento servis zejména zahrnuje:
 
- obnovení struktury nebo povrchové úpravy
- úpravu velikosti (dle předchozí domluvy). Pro nekruhové tvary prstenů a prsteny s ozdobami jako jsou vsazené kameny (diamanty, zirkony, polodrahokamy a apod.) a prsteny vyrobené v kombinaci s drahými kovy
- opravy škrábanců
- obnovení rytí nápisů (podle šablony nebo PC). Připadá v úvahu poškození při prováděném servisu, např. u probroušení na větší velikost.
 
Je třeba také počítat s tím, že každým obnovením struktury se lehce šperk ztenčí a nelze tuto operaci provádět do nekonečna.
Proto zdůrazňuji, že slovem "doživotní" je myšlena životnost šperku.
Doživotní servis případně může přejít i na nového majitele, podmínkou je zachování dokladu o prodeji.
 
Nad rámec bezplatného servisu jsou možné i další úpravy šperků. Jako je zúžení prstenů, doplnění ozdob apd. Zde bude cena úpravy kalkulována dle náročnosti prací a materiálu.