Jak trefit velikost zásnubního prstenu? 5 tipů, jak tajně zjistit tu správnou velikost

Výběr dokonalého místa, nervózní pokleknutí, pár krásných slůvek a vytoužené ‚‚ano.“ Jako zlatý hřeb pak nádherný zásnubní prstýnek, který stvrdí slib zůstat spolu napořád. Určitě se shodneme, že žádost o ruku patří k nejkrásnějším okamžikům v životě každého člověka. Pánové to však v tomto ohledu nemají vůbec jednoduché.

Výběr zásnubního prstenu, a zejména jeho správné velikosti, je často pořádný oříšek. Jak tajně zjistit velikost zásnubního prstenu? Jak postupovat, abyste neprozradili své úmysly a zároveň vaší drahé polovičce padnul jako ulitý? S našimi tipy to zaručeně zvládnete a váš den D bude jako z pohádky.


Zásnubní prsten na ženské ruce

1) Nakoukněte do šperkovnice své milé

První rada zní — změřte velikost šperků, které vaše milá nosí. Nakoukněte do šperkovničky, nebo využijte chvíle, kdy prsteny odloží. Musíte si však dávat pozor, abyste nebyl odhalen. Víte, že přítelkyně odkládá šperky o víkendu, nebo když se chystá na velký úklid? Právě v tuto dobu nastává vaše chvíle!

Podařilo se vám vzorový prsten získat? Pak máte několik možností, jak jej změřit. Dobře poslouží provázek, kterým omotáte vnitřní obvod prstenu. Ten poté již snadno změříte pravítkem. Obdobně využijete i tužku a papír, přičemž postačí, když obkreslíte vnitřní obvod prstenu. Skvělou volbou jsou také šperkařské pomůcky, díky nimž je měření velmi přesné. 

Další možností je samozřejmě vzít prsten rovnou do zlatnictví, kde vám jej profesionálně změří. Nevýhodou tohoto řešení je vyšší riziko odhalení — přece jenom v tomto případě musíte mít prsten u sebe delší dobu a hrozí, že se po něm začne vaše milá shánět.

Nezapomínejte ani na to, kde se zpravidla nosí zásnubní prstýnek — u většiny žen je to levá ruka, proto k účelům měření vyberte prsten, který vaše přítelkyně nosí na levém prsteníčku.

2) Požádejte o pomoc kamarády

Dalším poměrně spolehlivý způsob, jak zjistit kýženou velikost prstenu, je zainteresovat do vašeho plánu přátele. Můžete na pomoc povolat společnou kamarádku, která bude předstírat výběr prstenu pro sebe, nenápadně požádá o pomoc vaši milou, přičemž si při zkoušení ve zlatnictví zapamatuje velikost prstenu a tuto informaci vám předá.

Riskantnější variantou je, aby kamarádka přímo zjistila nejen velikost prstenu, ale také styl, který se vaší milé líbí — třeba během typického dívčího hovoru o vztazích, partnerství a budoucnosti. Tady už však záleží na důmyslnosti kamarádky, aby celý plán nepůsobil až příliš „okatě“.

3) Předstírejte, že kupujete prsten pro maminku či sestru

Ano, i takhle jednoduché to může být. Vyčkejte, až se bude blížit svátek, narozeniny nebo jiná významná události vaší příbuzné. Poté požádejte přítelkyni, zda by vám pomohla s výběrem vhodného dárku.

Během vybírání náramků, řetízků či hodinek naveďte nenápadně pozornost vaší přítelkyně také na prstýnky a požádejte ji, aby si jich pár zkusila. Není pak nic jednoduššího, než si zapamatovat velikost a třeba i typ prstenů, který se vaší milé zamlouvá.


Ruka ženy se zásnubním prstenem na svatbě

4) Tip pro odvážné: Změřte prst během spánku

Hladký průběh tohoto postupu si žádá tři důležité věci — odvahu, šikovnost a také kvalitní a tvrdý spánek vaší přítelkyně.

Troufnete si na tento poněkud husarský kousek? V tomto případě byste více než u ostatních rad měl být dokonale připraven. Pořiďte si proto speciální plastový měřič či měrné kroužky, díky nimž čas měření podstatně zkrátíte, snížíte riziko probuzení (a pravděpodobně i šoku) vaší přítelkyně a znásobíte pravděpodobnost svého úspěchu.

5) Porovnejte si velikost prstů

Nejméně spolehlivá metoda, ke které můžete přistoupit v případě, že selžou všechny ostatní. Vychází z toho, že velikost mužského malíčku by měla přibližně odpovídat velikosti ženského prsteníčku. Není to však rozhodně pravidlem, a proto vyžaduje podrobnější a delší zkoumání a porovnání prstů vás a vaší přítelkyně. Jako orientační mustr vám však posloužit může.

Nevyšlo to? Nezoufejte, řešení je jednoduché

I přes veškerou snahu se může stát, že velikost zásnubního prstenu přece jenom netrefíte. Rozhodně však nezoufejte — každý problém má své řešení.

Kupovali jste prsten na míru? Pak jej vezměte ke zlatníkovi, pro kterého by u většiny modelů neměla být změna velikosti problém. Pokud prsten koupíte v online klenotnictví, pak můžete nepoškozený prsten snadno vrátit a vyměnit jej za větší či menší.


Zásnubní prsten položený na květu červené růže

Na co si dát ještě pozor

  • Dominantní ruka je vždy mohutnější. Pamatujte na to, pokud velikost určujete na základě prstenů, které vaše nastávající nosí.
  • Větší velikost prstenu zvolte v případě, že má vaše partnerka výrazné prstové klouby — zde se vyplatí zvolit o jednu velikost větší prsten.
  • Zmenšení prstýnku je vždy jednodušší záležitostí. Proto pokud si nejste jistí, zvolte raději větší prsten.
  • Hůře se upravuje velikost u prstenů, které mají po obvodu kameny.

Povedlo se vám úspěšně určit velikost a nyní stojíte před otázkou, jaký prsten zvolit? V našem portfoliu najdete nepřeberné množství zásnubních prstenů různých stylů, barev kamenů i typů materiálu — od levných zásnubních prstenů ze stříbra či oceli a zircony až po zásnubní prsteny z bílého zlata s diamanty a dalšími drahými kameny.

Držíme vám palce při výběru toho pravého prstenu pro vaši milovanou!