Měření velikostí prstenů

jak se určuje velikost prstenu?

Jedním z nejdůležitějších úkolů při nákupu snubních prstenů je výběr správné velikosti. Pokud nechcete partnerku či partnera připravit o překvapení, můžete využít některou z našich nápověd.

Velikost prstenu

Vyjadřuje obvod prstu v milimetrech. Velikost prstenu "52" znamená, že snubní prsten má vnitřní obvod 52 mm.

Metody měření velikostí

Jednou z lidových metod zjištění velikosti prstenu je omotat si prst provázkem, na který tužkou uděláte značku a změříte poté výslednou délku. Tato jednoduchá metoda má ovšem svá úskalí. Kloub prstu je třeba měřit v nejširším místem prstu. Obecně tuto metodu nelze příliš doporučit, protože i drobná odchylka od Vašeho měření může způsobit, že Vám prsten může být velký nebo naopak malý.
 
Tuto domáckou metodu můžete zpřesnit použitím praktického plastového měřidla EURO2, který lze velmi jednoduše určit Vaši velikost prstu. Pomůcku můžete zakoupit v našem internetovém obchodě zde:
 
 
 

Měřidlo EURO2

Plůastový měřič veliksoti prstenu
 

Při prodeji snubních prstenů v naší kamenné prodejně velmi dbáme na to abychom nejprve správně určili velikosti prtenů a až následně vybíráme se snoubenci vhodné snubní prsteny. Při prodeji obvykle zkoušíme přímo jednotlivé snubní prsteny a následně zjistíme velikost za pomocí měrného trnu.

 

Profesionální (přesné) metody měření prstenů

měření velikosti snubních prstenů

 


Tabulka evropských velikostí prstenů podle jejich vnitřního průměruProfesionální pomůcky pro měření velikostí snubních prstenů

měrné kroužky na měření snubních prstenů trn na měření snubních prstenů posuvné měřítko
měrné kroužky trn na měření posuvné měřítko